Poslední komentáře

  Únor 2018
  P Ú S Č P S N
  « Led    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  

  MODLITBA Matky všetkých národov (Panna Mária)

  Pane, Ježišu Kriste, Syn Otca, zošli teraz na zem svojho Ducha. Daj, nech Duch Svätý prebýva v srdciach všetkých národov, aby boli uchránené od skazy, nešťastia a vojny. Kiežby Matka všetkých národov, ktorá kedysi bola Máriou, bola našou Orodovnicou. Amen.

  Zelený Štvrtok - homília pp.Benedikta XVI. o neposlušnosti rakuskych kňazov “Pfrafer-initiative”

  “Nedávno skupina kněží v jedné evropské zemi zveřejnila výzvu k neposlušnosti a zároveň podala i konkrétní příklady toho, jak by se mohla tato neposlušnost vyjadřovat a že by měla dokonce ignorovat definitivní rozhodnutí církevního magisteria, například v otázce kněžského svěcení žen, o kterém blahoslavený Jan Pavel II. neodvolatelně prohlásil, že k tomu církev nebyla Pánem autorizována.

  Je neposlušnost cestou k obnově církve?

  Chceme věřit autorům této výzvy, kteří tvrdí, že jsou podněcováni starostí o církev a že jsou přesvědčeni o nezbytnosti čelit pomalosti institucí drastickými prostředky, aby otevřeli nové cesty a pozvedli církev na úroveň dnešní doby.

  Je však neposlušnost opravdu cestou?

  Je možné v tom zaznamenat nějaké připodobnění se Kristu, které je předpokladem každé opravdové obnovy anebo jde spíše o zoufalý podnět učinit něco pro přetvoření církve podle vlastních tužeb a idejí?”

  VIAC NA:     http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16194

   

  Vyjadrenie RadioVaticana   http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16195

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Reagujte

   

   

   

  Můžete používat tyto značky

  <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>